Medycyna i zdrowie

Zrelaksuj się inaczej niż zwykle

Nie ogarniasz? Czas na odpoczynek. Jeśli jesteś w sytuacji, kiedy wszystko Cię irytuje, nawet najbliżsi, to może być sygnał świadczący o przeciążeniu organizmu. Gdy to zbagatelizujesz, będzie tylko gorzej. Zadbaj o siebie i pójdź na masaż. Łódź to miasto, w którym wiedzą, jak Cię wesprzeć.

 

O co chodzi z tym masażem?

Zastanawiasz się, po co Ci masaż, skoro regularnie się relaksujesz uprawiając jogging lub wyciskając na siłowni siódme poty? Te aktywności mają swoje plusy, jednak nie dają tego co mogą zdziałać techniki masowania ciała. Mają one swoje początki już 3000 lat temu w Chinach. Co ważne, masaż nie tylko Cię zrelaksuje. Wiele metod działa o wiele głębiej, poprawiając stan zdrowia pacjenta. Gdy cierpisz na jakąś chorobę, warto wspomagać się masażem, który ma niezliczone właściwości lecznicze.

 

Który masaż wybrać?

Jeśli czujesz, że to jest ten moment, aby spróbować masażu, sprawdź, która z technik będzie dla Ciebie najlepsza. Zawsze sprawdzaj, czy masz do czynienia z profesjonalistą i nie dotyczy to tylko masaży leczniczych i rehabilitacyjnych, które powinny być wykonywane przez fizjoterapeutów. Jak wybrać masaż? Łódź oferuje Ci szeroką gamę technik relaksacyjnych oraz leczniczych, a także o charakterze kosmetycznym. Na szczęście, wiedza o nich jest ogólnodostępna i bardzo łatwo zweryfikować różne wątpliwości. Nie bój się pytać.

Już w XVI wieku pewien chirurg zauważył po masażu znaczną poprawę stanu zdrowia u pacjentów po operacji. Doprowadziło to do założenia szkoły szwedzkiego masażu klasycznego przez holenderskiego lekarza Johana Mezgera.

 

Każdy rodzaj masażu poprawi Twoje zdrowie.

Relax to ważna rzecz i trzeba go praktykować codziennie, aby zachować równowagę organizmu i nie popaść w choroby. Jeśli już tak się stało i cierpisz na jakąś dolegliwość, miej świadomość, że każdy masaż ma działanie prozdrowotne. Nie ważne, czy zdecydujesz się na masaż twarzy czy antycellulitowy, za każdym razem zrobisz coś więcej dla swojego zdrowia. Dzięki wzmożonej cyrkulacji krwi, masaż zwiększa odżywienie i dostępność tlenu dla wszystkich Twoich organów. Efektem drenażu jest poprawa funkcjonowania układu pokarmowego i odpornościowego. Jeśli cierpisz z kolei na bóle kręgosłupa wybierz technikę klasyczną lub typowo leczniczą. Zastanawiasz się, jak oddziałuje na Ciebie masaż relaksacyjny? Tajemnica tkwi w serotoninie. Wspomagając wydzielanie hormonu szczęścia, sprawia że się rozluźniasz, uspokajasz. Doskonale sprawdza się w przypadku bezsenności, wyczerpaniu, a nawet depresji.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *