Dom i ogród

Stół rozkładany – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Stół to niezbędny element wyposażenia kuchni, jadalni, a czasami nawet salonu! Ale co, kiedy nie dysponujemy wystarczającą powierzchnią, aby na co dzień umieścić w pomieszczeniu duży model, który zmieści całą rodzinę? W takim wypadku zachęcamy, aby wybrać stół rozsuwany! Na co dzień nie zajmuje on wiele miejsca, ale w razie potrzeby może szybko zmienić się w dużo większy model. Co uwzględnić przy jego zakupie? Oto nasze podpowiedzi.

Stół dębowy rozsuwany czy raczej wariant z innego tworzywa?

Bardzo ważne, żeby wybrany model był starannie wykonany, aby nawet częste składanie i rozkładanie mu nie zaszkodziło. Niemałą rolę odgrywają również materiały, z których powstał. Najtrwalsze okazuje się oczywiście naturalne drewno. Wybierając stół dębowy rozsuwany, można mieć pewność, że pozostanie w doskonałym stanie przez wiele lat! Zresztą drewno dębowe uznaje się za najmocniejsze ze wszystkich gatunków.

Stół rozsuwany dopasowany do stylu aranżacji

Ogromne znaczenie ma dopasowanie stołu do charakteru wnętrza, w którym ma się znaleźć. W salonie lub jadalni minimalistycznej, urządzonej w oszczędnym stylu bez zbędnych ozdób, stół dębowy nowoczesny sprawdzi się idealnie. Takie modele często mają smukłe nogi, które dodają konstrukcji szczególnej lekkości. Z kolei w przypadku tradycyjnych wnętrz, dobrze postawić na model o klasycznych liniach. Tego typu propozycje nierzadko cechują masywniejsze nogi, które stanowią pewną podstawę dla mebla. To wariant, który z pewnością nie wyjdzie z mody przez długi czas oraz sprawdzi się, nawet gdy postanowimy zmienić aranżację.

Idealny kształt rozsuwanego stołu

Nieważne, czy to stół dębowy nowoczesny czy tradycyjny – jego kształt to kolejna kwestia wymagająca rozważenia podczas zakupu. Ma ona nie tylko znaczenie estetyczne, ale też praktyczne. Otóż owalne modele zajmują nieco więcej miejsca, niż te prostokątne czy nawet kwadratowe. Kiedy dysponujemy naprawdę niewielkim metrażem, każdy centymetr jest na wagę złota. Za to owalny kształt okazuje się wygodniejszy w użytkowaniu, ponieważ ułatwia kontakt między siedzącymi osobami. Za to mebel o kątach prostych zajmuje po prostu mniej przestrzeni, zwłaszcza, że z łatwością podsuniemy go np. pod ścianę.

Prosty w obsłudze system rozkładania

Podczas poszukiwań właściwego mebla, trzeba przyjrzeć się także systemowi rozkładania stołu. Obecnie za najwygodniejsze uznaje się stoły rozkładane z blatem dzielonym. Co to oznacza? Otóż mowa tu o blacie składającym się z dwóch części, które rozsuwa się na bogi z użyciem prowadnic. Świetnie, kiedy działają one synchronicznie. Z kolei na środku, w powstałej luce układa się dodatkowy moduł. Takie rozwiązanie sprawia, że bez stół bez trudu rozsunie jedna osoba.

Zarówno rozkładany stół dębowy nowoczesny, jak i klasyczny można kupić w sklepie internetowym www.meblemagnat.pl. Miłośnicy stylowych mebli zachwycających jakością wykonania, na pewno znajdą tam wiele interesujących propozycji, takich jak krzesła czy półki z naturalnego drewna.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *