Medycyna i zdrowie

Zastosowanie falii uderzeniowej

Fala uderzeniowa jest falą akustyczną, a jej działanie opiera się na gwałtownym wzroście ciśnienia, nakierowanym na obszary ciała, będący przyczyną przewlekłego bólu. Terapia oparta na tej metodzie jest powszechnie wykorzystywana do przyspieszania procesów zdrowienia i regeneracji, a to wszystko dzięki pobudzaniu cyrkulacji krwi oraz stymulacji metabolizmu. To jednak nie wszystko, gdyż działanie fal uderzeniowych ma znacznie szersze zastosowanie w fizjoterapii. Wśród korzyści stosowania tej metody wymienia się:

  • Zmniejszanie napięć mięśniowych,
  • Zwiększanie produkcji kolagenu,
  • Rozpuszczanie zwapniałych fibroblastów,
  • Przywrócenie utraconej sprawności fizycznej,
  • Działanie przeciwbólowe,
  • Regeneracja naczyń krwionośnych,

Ogromną zaletą terapii falami uderzeniowymi jest jej krótki czas, stopniowo niewielka ilość zabiegów i szybkie efekty.

Zastosowanie leczenia falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniowa ma szerokie spektrum zastosowań, gdyż jej działanie ukierunkowane może być na radzenie sobie jedynie z kosmetycznymi korektami na ciele lub na walce z ciężkimi jednostkami chorobowymi, takimi jak: zapalenie ścięgien, naciągnięcie mięśni, stany pourazowe, bóle stawów, ostroga piętowa, czy przewlekła entezopatia. Nie sposób jednak wymienić, wszystkich obszarów i dziedzin, w jakich stosowana może być fala uderzeniowa. Zakres ten ciągle się powiększa. W medycynie coraz częściej stosuje się tą terapię, jako alternatywę do operacji chirurgicznych, gdyż nie ingeruje ona w takim stopniu w organizm, a skuteczność jej jest często taka sama. Zabieg ten jest mało inwazyjny, dziła przeciwbólowo i stymuluję regenerację – rozwój tej dyscypliny można zauważyć przede wszystkim w medycynie sportowej.

Na czym polega zabieg falą uderzeniową?

Podczas terapii falą uderzeniową wykorzystuje się specjalny aparat, który wytwarza falę akustyczną. Za jego sprawą zostaje wygenerowane ciśnienie o mocy od 10 do 100 MPa w niezwykle szybkim czasie, bo aż w trakcie 10 nanosekund. Przykładając głowicę aparatu na problematyczny obszar na ciele, fala wnika w niego na głębokość kilku centymetrów i oddziaływuje na niego do 10 minut. Aby terapia była skuteczna, zaleca się wykonywanie od 3 do 5 zabiegów, co 4-7 dni. Jest to jednak proces w pełni indywidualny i należy go dopasować do potrzeb pacjenta po konsultacji ze specjalistą.

Zabieg falą uderzeniową

Fala uderzeniowa Łódź oferuje profesjonalny i bezbolesny zabieg, najlepszej jakości sprzętem. Metoda ta ma szerokie zastosowanie w fizjoterapii, w walce z różnymi jednostkami chorobowymi, jak także w działaniach kosmetycznych, redukujących cellulit.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *