Motoryzacja i transport

Jakie są wymagania dla kierowców Ubera w Polsce?

Dobra znajomość miasta, wieloletnie doświadczenie, a może zaświadczenie o niekaralności? Jakie warunki trzeba spełnić, by świadczyć usługi przewozowe pod szyldem jednej z najlepiej rozpoznawalnych firm w Europie? Poniższy tekst rozwieje wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

Wymagania wobec kierowcy

Osoba chętna do podjęcia pracy jako kierowca Ubera musi mieć co najmniej 20 lat. Nie trzeba zaznaczać, że dokumentem obowiązkowym jest prawo jazdy. Warto jednak dodać, że kandydat musi posiadać je przynajmniej od roku. Pracodawca z pewnością zapyta o zaświadczenie o niekaralności. Zanim zasiądziemy za kierownicą samochodu, konieczne będzie poddania się badaniom medycznym i psychologicznym. Potwierdzający ją dokument to kolejna rzecz, którą należy okazać przed rozpoczęciem pracy. Każdy kierowca Ubera zostanie zaopatrzony w specjalną legitymację. W tym celu dostarczyć musi dobrze oświetlone, ostre zdjęcie profilowe. Wymogiem jest, by zdjęcie przedstawiało osobę patrzącą na wprost, znajdującą się na środku kadru. Widoczna musi być twarz oraz górna część ramion. Niedopuszczalne jest, by w kadrze poza kierowcą znajdowały się inne obiekty. Zdjęcia z prawa jazdy nie będą honorowane. Po zaakceptowaniu dokumentów wystarczy przesłać je poprzez platformę uber.com.

Wymagania wobec samochodu

Jeśli nie masz własnego samochodu i nie chcesz zakładać własnej działalności, możesz rozpocząć współpracę z partnerami flotowymi. Jeżeli masz samochód, ale wciąż nie po drodze Ci z prowadzeniem działalności gospodarczej, wystarczy, że dołączysz do partnera z zarejestrowaną działalnością. Szczegóły znajdziesz na wspomnianej stronie, a tymczasem zerknij na wymagania dotyczące samochodów. O czym musi pamiętać kierowca Uber Warszawa? Jest to miasto, w którym samochody z logiem Ubera nie mogą być starsze, niż z 2005 r. W innych miastach dopuszczalne są auta maksymalnie z roku 2003. Każdy „nasz” samochód musi mieć wykupione ubezpieczenie i zrobiony przegląd. W przewozach osób dobry stan techniczny pojazdu to podstawa. Akceptowane są auta 4- lub 5-drzwiowe, zdolne do przewozu co najmniej 5 osób. W Łodzi i na Śląsku dostępna jest usługa Uber Select. Kierowcy decydujący się na nią, muszą dysponować przestronnym sedanem, nie starszym niż 10-letni. Lista dopuszczonych pojazdów dostępna jest na stronie.

Dla bardziej wymagających

Najwyżej oceniani kierowcy mają możliwość realizowania przejazdów premium nazwanych Uber Black. Usługa ta powstała z myślą o tych pasażerach, którzy szczególnie cenią sobie klasę i komfort podróży. Kierowca chcący realizować przejazdy Uber Black musi spełnić wymogi wymagane w usłudze Uber Select. Jego samochód nie może mieć więcej, niż 10 lat, a wnętrze powinno być wykończone skórą. Nasi najlepsi kierowcy będą mieli możliwość realizowania usługi Uber Comfort. Może ona być realizowana przez kierowców, którzy mają za sobą ponad 150 przejazdów (kierowca Uber Kraków), 200 przejazdów (Trójmiasto) lub 250 przejazdów (Warszawa, Poznań, Wrocław). Ponadto ich ocena nie może być niższa niż 4,85. Szczegóły dostępne na stronie uber.com.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *