Inne

Jak o kimś zapomnieć?

Rozstania na ogół bywają trudne dla obu stron bez względu na powód. Czasami przyczyną jest osoba trzecia i wtedy takie sytuacje przybierają formę zdarzenia o charakterze traumatycznym. Zachowanie człowieka w sytuacji rozstania bywa nieobliczalne i bywa również krzywdzące dla samej osoby zainteresowanej, bo nie sposób się w trybie natychmiastowym uporać ze stratą. Trzeba jednak mieć świadomość, że wszelkie działania o charakterze masochistycznym są dla nas wyniszczające. Trzeba zapomnieć i zacząć kolejny rozdział. Ale jak to zrobić?

Brak kontaktu

Próba rozpoczęcia nowego rozdziału bez udziału osoby, z którą kiedyś nas coś łączyło powinna rozpocząć się od całkowitego zerwania kontaktu, zwłaszcza gdy rozstanie było bolesne i niespodziewane. Całkowite odcięcie się od byłego partnera pozwala złapać oddech i skupić się na innych kwestiach. Żeby jednak faktycznie doszło do takiej sytuacji, trzeba podjąć radykalną decyzję i przede wszystkim trzymać się jej bez względu na wszystko. Dopiero wtedy przestaniemy niecierpliwie spoglądać na ekran telefonu, wyczekując wiadomości lub telefonu. Tego rodzaju kontakt w żadnym wypadku nie ułatwia sprawy i niestety jest czymś, co można porównać do maniakalnego rozdrapywania ran. Nie da się zapomnieć o kimś, kto bezustannie pisze wiadomości lub dzwoni.

Skup się na sobie

Pierwszym odruchem po rozstaniu, kiedy już otrząśniemy się z pierwszego szoku lub opłakiwania straty, jest potężna potrzeba udowodnienia sobie, że świetnie sobie radzimy. Ludzie w takich sytuacjach działają i funkcjonują przede wszystkim po to, by podnieść poczucie własnej wartości i poprawić sobie samopoczucie. To bardzo ważny moment i zdecydowanie warto w tym pierwszym etapie inwestować w siebie i swoje zainteresowania jeszcze więcej. Trzeba wziąć pod uwagę, że osoba po rozstaniu ma znacznie więcej czasu dla siebie, bo jeszcze przed chwilą dzieliła go z partnerem lub partnerką. Ten czas musi być odpowiednio wypełniony, bo tylko w ten sposób będzie można szybciej zapomnieć. Dobrym pomysłem są spotkania z przyjaciółmi i wychodzenie z własnej strefy komfortu. Być może warto wybrać się na kurs z określonej dziedziny, by nauczyć się czegoś nowego lub wybrać się na wycieczkę w ciekawe miejsce. Liczy się fakt wypełniania czasu w sposób kreatywny i satysfakcjonujący.Wiele osób decyduje się na rozwijanie własnych pasji i koncentrowanie się na małych przyjemnościach, np. wyjście na kawę z dawno niewidzianym znajomym lub udział w ciekawym kulturalnym wydarzeniu. Każdy sposób spędzenia czasu jest lepszy niż siedzenie w domu. Dostarczanie sobie nowych bodźców pozwoli wymazać z pamięci osobę, z którą łączy nas już tylko przeszłość.

1 thought on “Jak o kimś zapomnieć?”

  1. Zgadzam się w stu procentach. Mam nadzieję, że w serwisie pojawi się dużo więcej treści właśnie poruszających ten temat.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *