Biznes i finanse

Jak wybrać odpowiednie konto osobiste?

Szeroki wybór ofert bankowych nie ułatwia wyboru odpowiedniego konta osobistego. Przy jego dokonywaniu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników oraz zdefiniować swoje potrzeby. Podpowiadamy, jak wybrać dobre konto bankowe.

Czym jest konto osobiste?

Konto osobiste (ROR) to rachunek bankowy przeznaczony dla osób fizycznych. Umożliwia gromadzenie funduszów pochodzących z różnych źródeł dochodów. W zależności od sytuacji mogą to być: wynagrodzenie za pracę, stypendium, renta, zasiłek lub emerytura. Konto bankowe osobiste umożliwia otrzymywanie pieniędzy w formie wirtualnej, co stanowi wygodne rozwiązanie zarówno dla pracodawców, jak i dla ich pracowników. Znajdujące się na nim środku dają możliwość szybkiego opłacania rachunków bieżących oraz płacenia za zakupy stacjonarne lub przez internet.

Konto bankowe dostosowane do własnych potrzeb

Osoba chcąca założyć konto bankowe powinna wiedzieć do czego będzie jej potrzebne. Na początek należy wspomnieć o otaczającej nas rzeczywistości, w dzisiejszych czasach brak rachunku osobistego utrudnia życie. Konto daje możliwość wykonywania przelewów i płacenia w formie bezgotówkowej. Takie rozwiązanie zwalnia z konieczności noszenia większych ilości gotówki. Wiele osób docenia nowoczesne możliwości idące w parze z posiadaniem rachunku ROR. W zależności potrzeb mogą to być: płatności mobilne, kontrola budżetu i nietuzinkowe rozwiązania ułatwiające oszczędzanie. Ponadto założenie nowego konta wiąże się z możliwością otrzymania bonusu powitalnego, którego wartość zależy od oferty danego banku. W przypadku przedsiębiorców wybór jest równie szeroki, a przy jego dokonywaniu warto przeanalizować ranking kont firmowych.

Wybór konta osobistego

Ze względu na mnogość ofert dostępnych na rynku bankowym wybór odpowiedniego konta powinien być zależny od kilku parametrów. Najważniejsze i najczęściej analizowane z nich to:

  • prowizje i dodatkowe opłaty – warto stawiać na banki oferujące prowadzenie konta z jak najmniejszą ilością dodatkowych opłat. Niektóre placówki dają możliwość ich uniknięcia po spełnieniu odpowiednich wymogów dotyczących aktywności na koncie.
  • konto w obcej walucie – w dobie globalizacji jest to doskonała opcja dla osób chcących oszczędzać w zagranicznych walutach.
  • dostęp do gotówki – warto stawiać na konta w bankach dających darmowy dostęp do pieniędzy w klasycznej formie w jak największej ilości bankomatów. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć płacenia irytujących prowizji za ich wybieranie.
  • promocje – niektóre z banków oferują ciekawe promocje, takie jak zwroty za zakupy lub interesujące vouchery.
No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *