Nieruchomości

Mieszkanie dla rodziny – jaki metraż będzie najlepszy?

Decyzja o zakupie mieszkania dla rodziny z dziećmi nigdy nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu. To istotna kwestia, która wymaga uwzględnienia zarówno obecnych, jak i przyszłych potrzeb domowników. Czym kierować się przy wyborze idealnego metrażu i jaka powierzchnia będzie odpowiednia dla rodziny z jednym, dwójką oraz trójką dzieci?

Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie dla rodziny?

Osoby, które w planach dotyczących wyboru mieszkania muszą uwzględniać nie tylko siebie, ale także partnera i dzieci, kierują się zwykle kilkoma podstawowymi czynnikami. Należą do nich:

– powierzchnia użytkowa oraz mieszkalna;

– lokalizacja – rodziny z dziećmi często poszukują mieszkań w centrum z dogodnym dojazdem;

– cena za 1 m2 – koszty nabierają szczególnego znaczenia, gdy mieszkanie finansowane jest kredytem;

– liczba pomieszczeń – każdy z domowników powinien mieć zapewnione minimum prywatności;

– rozkład pomieszczeń, kondygnacja budynku, winda i dodatkowe udogodnienia.

Wróćmy jednak do metrażu, gdyż to on w największym stopniu wpływa na komfort korzystania z lokalu. Jakie powierzchnie wybierają rodziny w dużych miastach, np. poszukujące mieszkania w Szczecinie-Sródmieściu?

Mieszkanie dla rodziny 2+1

Lokal dla rodziny z jednym dzieckiem powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalny rozkład pomieszczeń, który zapewni np. łatwą komunikację sypialni rodziców z pokojem dziecięcym. Oprócz kuchni i łazienki w takim mieszkaniu powinien znaleźć się również salon, który może pełnić funkcję jadalni. Szacuje się, że potrzeby mieszkaniowe rodziny 3-osobowej spełni metraż 45-55 mkw.

Jakie mieszkanie dla rodziny czteroosobowej?

Rodzina z dwójką dzieci powinna zastanowić się nad bardziej przestronnym lokalem. Idealnie, jeśli mieszkanie będzie miało powierzchnię co najmniej 60-65 metrów kwadratowych. Taki metraż nie tylko zapewni prywatność każdemu z domowników, ale pozwoli również na urządzenie strefy wypoczynku, łazienki i miejsca do przygotowywania posiłków.

Mieszkanie dla rodziców i trójki dzieci – jaki metraż?

Jak wynika z danych przedsiębiorstwa deweloperskiego Master House, realizującego nowe mieszkania w Szczecinie-Sródmieściu w ramach inwestycji Crocuss Hill, rodziny pięcioosobowe najczęściej decydują się na lokale o powierzchni od 70 do 80 m2. W tym przedziale dostępne są przestronne 3- lub 4- pokojowe mieszkania, w których nawet liczna rodzina może poczuć się komfortowo i bezpiecznie.

Osiedle Crocuss Hill – znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Szczecinie

Od lat nie zmienia się jedno – klienci poszukujący mieszkania dla rodziny, preferują okolice centrum, oczekując szybkiego dojazdu do pracy, bliskości szkół, sklepów czy ważnych instytucji. Mieszkańcom stolicy Pomorza Zachodniego poszukującym dobrze zlokalizowanego, komfortowego mieszkania Szczecin Śródmieście oferuje szeroki wybór lokali na osiedlu Crocus Hill. Zlokalizowany na Jasnych Błoniach w okolicach Parku Kasprowicza kompleks mieszkaniowy to spokojne i doskonale zlokalizowane miejsce do życia dla całej rodziny. Sprawdź ofertę dostępnych lokali, zarezerwuj wymarzone mieszkanie i zapewnij sobie oraz swoim najbliższym maksymalny komfort życia w spokojnej okolicy.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *