Moda i uroda

Jaki nadruk na koszulkę jest najbardziej trwały?

Choć w sklepach nie brakuje kolorowych koszulek z wielobarwnymi nadrukami, wiele osób marzy o niepowtarzalnym egzemplarzu, który będzie oryginalny i całkowicie inny od reszty. Masowa produkcja zazwyczaj podąża za modą i korzysta ze sprawdzonych schematów, dlatego ci, którzy chcą się wyróżnić, mogą samodzielnie zaprojektować swoją koszulkę. Sprawdźmy, na jaki rodzaj druku warto się zdecydować, aby wymyślony motyw był trwały i wytrzymały.

Zaprojektuj koszulkę i zaufaj specjalistom

Wśród klientów korzystających z usług drukarni zajmujących się znakowaniem odzieży są zarówno osoby indywidualne, chcące zlecić nadruk jednej koszulki, jak i tacy, którzy potrzebują większej ilość T-shirtów, na których znajdzie się trwałe i estetyczne firmowe logo. Wybór odpowiedniej metody nadruku często zależy właśnie od ilości potrzebnych egzemplarzy, z czym wiąże się opłacalność zlecenia. Jednak tym, co jest zdecydowanie najważniejsze, jest trwałość nadruku, bo nikt nie chce, aby po kilkukrotnym użyciu zaczął blaknąć i znikać. Przed podjęciem decyzji, zorientuj się więc w ofercie wybranej drukarni, a potem zaprojektuj koszulkę i zaufaj specjalistom, którzy na pewno doradzą wybór najlepszej metody.

Druk cyfrowy bezpośrednio na tekstyliach, czyli DGT

To jedna z najnowszych technik drukowania na tekstyliach, która wyróżnia się też prostotą i wygodą. Przypomina drukowanie na zwykłej drukarce używanej do papieru, gdyż tusz jest tu nanoszony bezpośrednio na tkaninę. Wnikając w podłoże, daje bardzo trwały efekt, jest niewyczuwalny i charakteryzuje się doskonałą jakością. Najlepiej sprawdza się na podłożu bawełnianym, warto więc zwrócić uwagę na skład przeznaczonej do druku koszulki. Ważną cechą druku cyfrowego jest też dokładność w odwzorowaniu detali, kolorystyki czy przejść tonalnych, co powoduje, że nadruk jest naprawdę efektowny.

Folia flock i flex

Tą metodą, co prawda nie wydrukuje się tak skomplikowanych obrazów, jak w przypadku druku cyfrowego, ale ze względu na jej trwałość z powodzeniem można ją wykorzystać do znakowania intensywnie używanej odzieży np. sportowej. Specjalne folie, z których wycina się konkretny wzór i wgrzewa w tkaninę, są bardzo odporne i wytrzymują pranie nawet w temp. 80°C. Z ich pomocą można uzyskać jedno lub dwukolorowe nadruki często wzbogacone np. efektem brokatu czy metalicznym połyskiem.

Eco – solvent

Jest bardzo uniwersalną techniką, umożliwiającą drukowanie na różnych materiałach, dlatego można ją zastosować również do znakowania odzieży. Umieszczony na specjalnym nośniku gotowy wzór za pomocą prasy termo-transferowej jest nanoszony i wgrzewany w tkaninę dając efekt charakteryzujący się wysoką jakością i odpornością.

Haft komputerowy

Chociaż nie kojarzy się bezpośrednio z drukiem, jest jedną z najtrwalszych i najstarszych metod służących ozdabianiu odzieży. Obecnie wszystko zaczyna się od projektu w programie graficznym, który jest następnie realizowany za pomocą specjalnych nowoczesnych maszyn.

Niezależnie od wyboru techniki druku, zawsze należy pamiętać o tym, że aby efekt był trwały i zadowalający, niezbędne jest odpowiednie podłoże. Chcąc więc długo cieszyć się efektownym nadrukiem, zadbaj o wysoką jakość przeznaczonej do zdobienia koszulki.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *