Medycyna i zdrowie

Masaż na 4 ręce – skąd wynika jego popularność?

Dobra sława masaży relaksacyjnych rośnie z roku na roku – nic w tym dziwnego. Zabiegi te, przeprowadzane przez specjalistów, nie tylko prowadzą do obniżenia napięcia mięśniowego, lecz również wykazują pozytywny wpływ na wiele innych aspektów funkcjonowania ciała oraz umysłu. Masaż klasyczny nie jest jednak jedyną opcją dostępną dla klientów pragnących poddać się temu rozluźniającemu i regenerującemu zabiegowi. Alternatywę stanowi bowiem masaż na 4 ręce. Na czym polega i w czym tkwi jego sekret? Sprawdźmy!

Masaż na 4 ręce – czym jest?

Masaż na 4 ręce to masaż dla panów i pań. Tym, co wyróżnia go na tle innych form masażu, jest z pewnością udział dwóch masażystów. Stąd właśnie jego nazwa. Dwaj eksperci (bądź ekspertki) działają synchronicznie, przeprowadzając  precyzyjne uciski na określone części ciała klienta. To właśnie złożoność całego procesu i zaangażowanie aż dwóch doskonale zgranych masażystów sprawiają, że masaż na 4 ręce potrafi przynieść bardzo szybkie i wyraźne efekty.

Jakich części ciała dotyczy masaż na 4 ręce?

Masaż dla panów i pań na 4 ręce dotyczy takich stref jak plecy, klatka piersiowa, brzuch, kark czy ramiona. Zazwyczaj przeprowadzany jest jednocześnie z dwóch stron. Możemy mieć zatem pewność, że przyniesie tak potrzebne rozluźnienie całemu spiętemu ciału.

Jakie korzyści zapewnia masaż na 4 ręce?

Masaż na 4 ręce zaliczamy do grona masaży relaksacyjnych. Oznacza to, że jego głównym celem jest zapewnienie rozluźnienia spiętym mięśniom. Co więcej – rozluźnienie fizyczne idzie w parze z psychicznym. Dlatego też ten masaż dla panów i pań może przysłużyć się do redukcji stresu, który sprzyja m.in. powstawaniu problemów ze snem.  Masaż na 4 ręce to również świetne ćwiczenie z relaksu – pozwala masowemu pogrążyć się stanie bliskim medytacji i pracować nad efektywnością odpoczynku. O czym nie wolno zapominać – jest też po prostu bardzo przyjemny!

Jak przebiega masaż na 4 ręce?

Jak już wspominaliśmy, masaż na 4 ręce polega na synchronicznym uciskaniu przez masażystów punktów spustowych znajdujących się na całym ciele. Jako że należy on do grona masaży relaksacyjnych, kluczowe znaczenie ma dostosowanie odpowiedniej siły nacisku – nie może ona wywołać bólu, a przy tym powinna zapewnić skuteczność działań masujących. Masaż na 4 ręce może mieć różny przebieg – kluczowe znaczenie mają preferencje masujących i masowanych. Niekiedy towarzyszą mu dodatkowe formy terapii, takie jak aromaterapia, terapia muzyką czy przeróżne zabiegi kosmetyczne. Ile może trwać taki masaż? Od 30 do nawet 90 minut.

Sekret popularności masażu na 4 ręce tkwi zatem w podwójnej stymulacji ciała i mózgu. Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu dwóch wykwalifikowanych masażystów działających synchronicznie możliwe jest zdublowanie pozytywnych doznań doświadczanych w studio, jak również zwiększenie korzystnego wpływu masażu na organizm. Jeśli poszukujesz skutecznego masażu na 4 ręce w Warszawie – masażu dla panów i dla pań – skontaktuj się z gabinetem Tantric Paradise i umów się na wizytę. W naszej ofercie znajdziesz też m.in. masaże Tantryczne, Nuru czy erotyczne.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *