Inne

Jakie narzędzia są niezbędne w ubojni?

Praca w ubojni wiąże się nie tylko ze spełnieniem licznych wymagań technologicznych i sanitarnych zawartych w rozporządzeniach, ale również z posiadaniem narzędzi pozwalających na wydajną pracę. Zastanawiasz się, jak wygląda praca w ubojni? Wyjaśniamy, jakie maszyny powinny znajdować się w ubojni oraz na czym polega praca rzeźnika.

Czym jest ubojnia?

Według definicji zawartej w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. jest to zakład, w którym dokonuje się uboju i patroszenia zwierząt rzeźnych, których mięso przeznaczone jest do celów spożywczych. W ubojni dokonuje się tak zwanej obróbki poubojowej, a także kieruje się mięso do kontroli weterynaryjnej.

Na czym polega praca w ubojni?

Praca w ubojni jest wymagającą pracą fizyczną. Do obowiązków pracownika rzeźni należy przede wszystkim:

– kontrola nad przyjęciem zwierząt do uboju,

– wybór narzędzi do uboju i dbałość o ich czystość,

– ubój zwierząt,

– obróbka i klasyfikacja mięsa,

– sporządzanie gotowych produktów mięsnych,

– magazynowanie mięsa i wydawanie do sprzedaży.

Praca w ubojni wymaga nie tylko dużej sprawności fizycznej, ale również rozwiniętych zmysłów, wysokiej wrażliwości i spostrzegawczości.

Jakie narzędzia powinna posiadać każda ubojnia?

W celu zapewnienia wydajności pracy ubojnie powinny być wyposażone w urządzenia do uboju i rozbioru mięsa, wykonane z trwałych materiałów, zapewniający bezawaryjne użytkowanie. Wygląd i skład linii rozbiorowej uzależniony jest od trybu pracy i rodzaju zwierząt poddawanych ubojowi.

Niezbędne w każdej ubojni są aparaty ubojowe, służące do ogłuszania zwierząt. Aparaty ubojowe wykorzystywane są do oszałamiania zwierząt przeznaczonych do uboju zarówno w warunkach przemysłowych, jak i gospodarczych. Narzędzie działa pod wpływem ciśnienia, które uwalnia nabój, uderzając zwierzę w głowę i tym samym pozbawiając go świadomości. Szczególnie polecany jest aparat ubojowy JP6 kaliber 9×20 mm. Model wyposażony jest w antypoślizgowe wyżłobienia, zapewniające lepszy chwyt. Aparat ubojowy JP6 kaliber 9×20 mm wykonany jest z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Posiada obudowę umożliwiającą konserwację i zabezpieczającą przed korozją.

Aparaty ubojowe to nie tylko wysoki komfort pracy dla rzeźnika, ale również humanitarne postępowanie wobec zwierząt.

Gdzie szukać aparatów ubojowych do pracy w ubojni?

Szukając specjalistycznych narzędzi ogłuszających, warto zainwestować w najwyższej jakości sprzęt, posiadający niezbędne certyfikaty i spełniający normy jakości. Centrum Higieny jest sklepem internetowym, który posiada szeroką ofertę profesjonalnych aparatów ubojowych od renomowanych producentów: Blitz, JP6 oraz Matador. Aparaty ubojowe dostępne w Centrum Higieny są bezpieczne dla osób ich używających dzięki stabilnej konstrukcji, która umożliwia strzał wyłącznie po całkowitym naciśnięciu dźwigni. Dodatkowo oferowane narzędzia charakteryzują się niskimi kosztami użytkowania. Poszukując wysokiej jakości sprzętu z gwarancją bezpieczeństwa i jakości można mieć pewność, że sklep internetowy Centrum Higieny spełni wszystkie wymagania.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *