Turystyka i wypoczynek

Kiedy warto lecieć do Dubaju? Podpowiadamy!

Planujesz wyprawę do Dubaju? Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to świetna propozycja dla całej rodziny. Aby jednak w pełni cieszyć się zaletami pobytu w tym niezwykłym kraju, zdecyduj się na urlop w odpowiednim czasie. Kiedy warto lecieć do Dubaju? Podpowiadamy.

Pogoda i klimat w Dubaju

Pogoda w Dubaju dla niektórych jest idealna, dla innych natomiast może wydawać się zbyt wysoka w konkretnych miesiącach. Niewątpliwie jednak Dubaj to emirat, w którym niemal zawsze świeci słońce. Leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, co sprawia, że panuje w nim suchy, pustynny klimat z niskimi i dość nieregularnymi opadami oraz wysokimi temperaturami. Pogoda w Dubaju cechuje się dwiema porami roku: jedną bardzo długą, gorącą, a drugą znacznie krótszą i łagodniejszą. Kiedy jechać do ZEA, aby warunki pogodowe były doskonałe, ale jednocześnie słupek rtęci na termometrze nie przekraczał bezpiecznych i przyjaznych dla zdrowia oraz samopoczucia wartości?

Wakacje w lecie w Dubaju? Tylko dla wytrwałych

Zastanawiasz się nad wyjazdem do Dubaju w czerwcu, lipcu albo sierpniu? Podróż w tym czasie może być dobrym rozwiązaniem, ale pod warunkiem, że uwielbiasz prawdziwe upały. W tym okresie w ZEA panują temperatury sięgające 40 stopni Celsjusza, a na terenach pustynnych nierzadko nawet 50 stopni. Czas ten jest najbardziej dotkliwy zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Zima w Dubaju – najlepszy czas na podróż

Znacznie lepiej jest zatem przyjechać tu w okresie, kiedy w Polsce robi się klasyczna szarówka i plucha. Jeśli marzy Ci się Dubaj wakacje w sezonie jesienno-zimowym to najlepsze rozwiązanie. W emiracie tym nie ma zimy jako takiej, ale panuje łagodna pora roku, kiedy temperatury nieco spadają. Okres ten trwa od września do kwietnia. W tym czasie w Dubaju występują temperatury wynoszące zazwyczaj od 23 do 28 stopni Celsjusza. Jest to zatem nadal bardzo przyjemny klimat pozwalający na kąpiele w wodach Zatoki Perskiej i odkrytych basenach oraz zwiedzanie. Jednocześnie temperatury nie są na tyle wysokie, aby powodowały dyskomfort fizyczny. Są one optymalne dla Europejczyków.

Wakacje first minute 2024 w Dubaju w tym czasie to świetny wybór z kilku powodów. Przede wszystkim pozwoli Ci wyjechać z kraju, w którym aktualnie panuje mało sprzyjająca pogoda. Ponadto w lutym, marcu, kwietniu, a także wrześniu i październiku w emiracie panuje niski sezon turystyczny. To przekłada się na korzystne ceny, znacznie niższe niż w sezonie wysokim (styczeń, listopad) oraz bardzo wysokim (grudzień). Jeśli zatem nie planujesz spędzić wigilii, sylwestra albo ferii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, możesz z powodzeniem wybrać się do Dubaju w kilku innych miesiącach. To pozwoli Ci cieszyć się wysoką, ale komfortową temperaturą i atrakcyjnymi cenami. Mniejsza liczba turystów sprawi, że ulice, plaże i atrakcje Dubaju nie będą też bardzo zatłoczone. To szczególnie dobra propozycja dla osób, które lubią w spokoju zwiedzać i czerpać z lokalnych atrakcji, bez konieczności stania w długich kolejkach albo przepychania się w tłumie turystów.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *