Medycyna i zdrowie

Masaż tantryczny i uzdrawianie seksualności

W dzisiejszych czasach, gdy zachodnia kultura nakłania nas do ciągłego pędu za sukcesem, karierą i bogaceniem się, łatwo zapomnieć o naszych wewnętrznych potrzebach. Nie mamy najczęściej czasu aby przystanąć, zatrzymać się w tym pędzie, skupić się na swoich wewnętrznych potrzebach, a także chociażby przemyśleć nasze sprawy bieżące i te, które trapią nas od lat, czasem też od dzieciństwa. Tłumione emocje, brak czasu na relaks i odpoczynek, stres i napięcie w ciele i umyśle stają się naszą codziennością, lecz również naszym przekleństwem, działając skutecznie destrukcyjnie na wiele obszarów naszego życia i na nas samych.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po techniki, które pomogą nam się zrelaksować, odprężyć i odnaleźć spokój, a w trudniejszych sytuacjach także pomogą uzdrowić naszą psychikę, uwolnić od traum, rozwiązać problemy związane z dawnymi krzywdami jakich doświadczyliśmy w życiu, pomogą powrócić na właściwą drogę, którą powinniśmy podążać, a z której w różnych życiowych i osobistych powodów zeszliśmy.

Tantra to starożytna praktyka duchowa, która wywodzi się z Indii i praktykowana oraz przekazywana  była przez mistrzów tantry z pokolenia na pokolenie.

Jedną z praktyk tantrycznych jest Masaż Tantryczny, obejmujący różnego rodzaju techniki związane także z bioenergetyką i terapią seksualną.

Masaż tantryczny może być dla wielu ludzi drogą do odzyskania równowagi i harmonii w życiu. Ta praktyka duchowa, która wywodzi się z dawnych Indii, może pomóc nam odkryć nasze wewnętrzne ja, uwolnić energię i osiągnąć większą świadomość.

Praca z energią seksualną.

Jednym z kluczowych elementów masażu tantrycznego jest praca z ciałem i energią seksualną. Masaż ten opiera się na idei, że seksualność jest naturalną częścią naszego życia i że możemy wykorzystać tę energię, aby rozwinąć nasze duchowe ja. Masaż Tantryczny jest więc wykonywany z głębokim szacunkiem dla ciała i ducha, a jego celem jest wprowadzenie w stan głębokiego relaksu i dobrego samopoczucia, a także uwolnienie od blokad i napięć, które przeszkadzają nam w osiągnięciu pełni swojego potencjału.

Uczestnicząc regularnie w praktykach tantrycznych możemy otrzymać, poprzez działanie na głębokim poziomie duchowym, uzdrowienie skrzywdzonej miłości do siebie, do swoich związków, do życia, jak również do swojej seksualności i intymności.

Masaż Intymny – na czym polega?

Jednym z rodzajów masażu tantrycznego jest Masaż Intymny. Ta praktyka, skupia się na pracy z energią seksualną i pomaga uwolnić blokady i napięcia w obszarze intymnym. Masaż ten jest wykonywany z pełną delikatnością i szacunkiem, a jego celem jest osiągnięcie większej świadomości we własnej intymności i uwolnienie od czasem głęboko zakorzenionych blokad i zahamować w sferze seksualności.

Poszukując sposobu na odkrycie swojego wewnętrznego ja, pracę z intymnością i uwolnienie swojej energii, warto poszukać odpowiedniego miejsca oraz profesjonalnego i dyplomowanego mistrza tantry, który posiada duże i wieloletnie doświadczenie, oraz co najważniejsze – wiedzę ku temu jak przeprowadzić tantryczny rytuał aby był on zgodny z pradawnymi naukami i działał skutecznie w tych obszarach, z którymi mamy trudności i problemy, zarówno w sferze fizycznej, jak i intymnej, duchowej i psychicznej. Taką mistrzynią jest Luna, założycielka Świątyni Tantry – Kala Luna Temple – osoba, która nie tylko pracuje z klientem ale przede wszystkim wsłuchuje się w jego potrzeby i pomaga zrozumieć, jak bardzo ważnym jest się dla samego siebie i jak bardzo cenny jest wewnętrzny kontakt z samą sobą.

Masaż tantryczny może być więc dla Ciebie odpowiednią praktyką. Koniecznie jednak upewnij się, że wybierasz doświadczonego i dyplomowanego mistrza lub mistrzynię tantry, który będzie w stanie przeprowadzić rytuał masażu zgodnie z tradycyjnymi zasadami tantry. Dzięki temu będziesz miał pewność, że otrzymasz prawdziwy masaż tantryczny, który pomoże ci osiągnąć większą równowagę i harmonię w życiu i otrzymasz realne uzdrowienie i pomoc.

Przebudzenie energetyczne i uzdrawianie.

Tantryczny masaż intymny to rodzaj masażu i pracy z ciałem, który czerpie z zasad tantry oraz może pomóc w obudzeniu energii w naszym ciele i umyśle. Często zatracamy się w pędzie i codziennych obowiązkach, przez co tracimy kontakt z naszym wnętrzem i emocjami, tworząc skutecznie blokującą nas samych barierę. Taki styl życia może prowadzić do braku wrażliwości i głębokich odczuć, ale także do braku energii i pozytywnych emocji, jak również problemów natury seksualnej.

Masaż tantryczny może pomóc nam przeciwstawić się temu stylowi życia i odmienić  ten stan. Praca z ciałem opiera się na uwalnianiu blokad energetycznych, które utrudniają swobodny przepływ energii w ciele. W trakcie masażu wykorzystuje się różne techniki i przydatne w masażu dodatki, takie jak olejki, czy kamienie. Wszystko po to, aby w pełni odprężyć się i zanurzyć w morskim oceanie wewnętrznej harmonii. Mistrzyni w tantrycznym procesie uzdrawiania, prowadzi osobę obdarowywaną przez cały proces ucząc ją, jak odczuwać swoje ciało, jak pozwolić na przyjemność i jak w pełni odprężyć się i wsłuchiwać w potrzeby własnego ciała i swojej intymności.

Masaż tantryczny to nie tylko kontakt fizyczny z ciałem, ale również, a może przede wszystkim także sposób na rozwój duchowy, wielopoziomowe uzdrowienie, energetyczne przebudzenie i osiągnięcie stanu wewnętrznej harmonii. Pomaga pozbyć się stresu, lęku i niepokoju, zahamowań emocjonalnych i tych ze sfery seksualnej, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Pomaga także odzyskać motywację i przewartościować stosunek do samego siebie, aby znów móc poczuć się całkowicie spełniony.

(artykuł sponsorowany)

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *