Kulinaria

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kawy

Dla niektórych picie kawy to stały element codziennej rutyny. W pośpiechu wypijają jej kubek rano przed wyjściem do pracy, a w pracy stanowi ona doskonałą okazję na zrobienie sobie przerwy i delektowanie się jej pysznym smakiem. Są jednak też tacy, którzy nie konsumują, a delektują się kawą. Jej przyrządzanie stanowi rytuał, a picie jej to święta chwila. Niezależnie od tego, do którego grona należysz, zasługujesz na najlepszej jakości produkty. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę, wybierając kawę dla siebie.

Rodzaj

Często wybierając kawę w sklepie, palarni czy na stronie, stajesz przed problemem: jaki rodzaj będzie najlepszy? Opcje są tylko dwie: ziarnista i mielona, a jednak pojawiają się wątpliwości. Odpowiedź wydaje się oczywista. Najlepszym wyborem będzie kawa ziarnista. Nie tylko ze względu na intensywniejszy aromat, ale także świeżość ziaren, która przekłada się na wyjątkowy smak. Jeśli nie posiadasz jednak odpowiedniego sprzętu, czyli młynka do mielenia ziaren, możesz wybrać drugą opcję. Ważne jest jednak aby postawić na produkt najlepszej jakości. Nasza palarnia kawy Cafe Panamera ma w swojej ofercie oba rodzaje – niezależnie od tego, czy wybierzesz ziarnistą, czy mieloną, możesz cieszyć się doskonałym smakiem swoich napojów!

Moc

Każdy prawdziwy pasjonat wie, że kawa w zależności od rodzaju, pochodzenia i sposobu obróbki ma swoją moc. Określa ona zawartość kofeiny oraz to, jak intensywny aromat i smak będą miały przyrządzane napoje. Każda palarnia ma własną swoją skalę, najczęściej jednak można spotkać się z tą od 1 do 8. Wybierając kawę dla siebie, warto zwrócić uwagę na tę informację.

Kwasowość

Informacją równie ważną jest stopień kwasowości kawy. Wpływa on nie tylko na jej smak, ale także świadczy o jakości oraz klasie jej ziaren. Nie jest on niepożądaną właściwością, wręcz przeciwnie! Dodatkowo jest nieodłącznym elementem smaku kawy, a wyczuwalny jest dzięki miłym dla podniebienia owocowym nutom. Nie należy więc bać się kaw o większej kwasowości – mogą Cię one pozytywnie zaskoczyć!

Mieszanka czy single

Mówi się, że nie ma lepszych kaw, niż te single. Wśród nich wymienić można 100% Arabicę czy 100% Robuste. Cieszą się one największą popularnością i nic dziwnego! Ich smak i aromat są wyjątkowe, a przyrządzane przy pomocy ich ziaren napoje to raj dla podniebienia. Szczególnie zaś kawa speciality nie ma sobie równych! Nie oznacza to jednak, że nie warto zwracać uwagi na mieszanki. Stanowią one połączenie, na przykład właśnie doskonałej jakości Arabici i Robusty. Tworzą często niebanalne kompozycje smakowe, które z pewnością posmakują każdemu, kto lubi próbować nowości.

Miejsce zakupu

Ważnym, jeśli nie najważniejszym aspektem przy wyborze kawy jest także miejsce, z którego jest ona kupowana. Jeśli zależy Ci na najlepszej jakości i sprawdzonej marce, zrezygnuj z zakupów w supermarkecie. Postaw na palarnię kawy. W Cafe Panamera dbamy nie tylko o pochodzenie ziaren, ale także o sposób, w jaki są wypalane. Każde opakowanie przygotowujemy na zamówienie dla zachowania maksymalnej świeżości kawy dla naszych klientów.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *