Dom i ogród

Na co zwracać uwagę przy wyborze puf?

Pufa to niezwykle praktyczny, a przy tym modny element wyposażenia, który z powodzeniem wzbogaci wystrój salonu, przedpokoju czy pokoju nastolatka. Pięknie wygląda, nie zajmuje wiele przestrzeni, a przy tym zapewnia dodatkowe miejsce do siedzenia. Obecnie pufy zachwycają wielością wzorów i kolorów, dlatego wybór tej odpowiedniej staje się prostszy, niż kiedykolwiek wcześniej. Podpowiadamy, co uwzględnić podczas wyboru tego mebla!

Do czego potrzebujemy pufy?

Pierwsza, bardzo ważna kwestia to ustalenie, jaką funkcję ma sprawować pufa w pomieszczeniu. Wbrew pozorom opcji jest całkiem sporo! Stylowa pufa kwadratowa spisze się fantastycznie jako podnóżek stojący obok fotela w obszernym salonie. Zapewnia wówczas wyjątkową wygodę podczas wypoczynku, seansów kina domowego czy czytania. Co więcej, niektóre pufy pozwalają na przechowywanie drobnych przedmiotów. Osoby, które potrzebują dodatkowego schowka, na pewno je docenią. To nie wszystko – kwadratowa pufa o równomiernej powierzchni sprawdzi się też jako mały stolik. Oczywiście po wcześniejszym zabezpieczeniu jej przed zabrudzeniem.

A co jeśli potrzebujemy po prostu pufy do siedzenia? Wówczas polecamy postawić na prawdziwie komfortowy model – fotel pufa z oparciem sprawdzi się bez zarzutu! Co różni ją od klasycznego fotela? Z pewnością lekka konstrukcja, która nie zajmuje wiele przestrzeni. Okazuje się także zdrowsza dla kręgosłupa od wersji bez oparcia. Zapewniamy, że tego typu pufy to idealny wybór do pokoju nastolatka lub niewielkiego salonu, w którym klasyczny fotel mógłby się nie zmieścić.

Rozmiar pufy dostosowany do metrażu pokoju

Wielkość pufy musi odpowiadać metrażowi pokoju, którym dysponujemy. W większych wnętrzach dobrze wypadną duże, dekoracyjne egzemplarze ustawione w parach, z kolei w niewielkich lepiej sprawdzą się pojedyncze, nieduże modele. Z tym wiąże się zresztą kształt mebla. Pufa kwadratowa pozwala na sporą oszczędność miejsca, ponieważ łatwo podsuniemy ją choćby pod ścianę. Okrągłe modele zwykle nieco trudniej wpasować w aranżację, dlatego lepiej umieścić je np. w dużym salonie.

Styl pufy a wystrój pomieszczenia

Pufa potrafi dodać wnętrzu szczególnego charakteru i dopełnić jego wygląd w perfekcyjny sposób. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie właściwie dopasowana. Mamy więc kilka wskazówek! Bogato zdobione modele z pikowaniem, z obiciem ze skóry czy weluru, w kształcie kostki czy na ozdobnych, giętych nóżkach prezentują się bardzo dekoracyjnie. Doskonale wpisują się w styl glamour, klasyczny, a także eklektyczny! Z kolei w nowoczesnych, oszczędnych w dodatki wystrojach najlepiej wyglądają pufy utrzymane w podobnej stylistyce. Jednolite kolory, dyskretne pikowanie oraz proste linie to strzał w dziesiątkę. Fotel pufa z oparciem w takim wydaniu zrobi wrażenie np. z zaokrąglonymi oparciami.

Różnego typu pufy o oryginalnym wzornictwie znalazły się w sklepie internetowym chesterfield-meble.com.pl. Nie brakuje tam propozycji w różnych kształtach, rozmiarach oraz z rozmaitymi typami obicia!

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *