Budownictwo i architektura

Czy warto zamontować na parkingu słupki?

Zdawać by się mogło, iż zamontowane na parkingu betonowe słupki są jedynie potencjalną przeszkodą dla mniej wprawionych kierowców lub właścicieli nieproporcjonalnie większych pojazdów. W praktyce jednak pełnią one dużo bardziej istotne funkcje, niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Dlaczego opłaca się zainwestować w estetyczne i funkcjonalne słupki z betonu? W jaki sposób poprawić wizerunek i atrakcyjność parkingu? Kiedy warto przytwierdzić słupki do ziemi? Czym należy kierować się przy wyborze odpowiedniego rozwiązania? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w poniższym poradniku.

Dlaczego warto zainwestować w betonowe słupki parkingowe?

Na tle alternatywnych rozwiązań betonowe słupki parkingowe wyróżniają się przede wszystkim pod kątem trwałości, wytrzymałości oraz ponadczasowej estetyki. Pokryty kamieniem płukanym lub mieszanką grysów słupek jest w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki pogodowe. Ze względu na to, jak łatwo i szybko mogą uszkodzić się podobne elementy z drewna, w miejskiej przestrzeni publicznej zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w zbrojony i estetycznie wykończony beton.

Czy słupki parkingowe opłaca się przytwierdzić do ziemi?

Wolnostojące i wykonane ze zbrojonego stalą wysokiej klasy betonu słupki parkingowe świetnie sprawdzą się w przypadku ogrodzonych siatką parkingów lub prywatnych terenów posesji. Pomimo tego, że są one niezwykle ciężkie, w obszarze takim jak centrum miasta zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w wariant, który przytwierdza się specjalnym prętem do podłoża. Główną zaletą zamocowanych słupków parkingowych jest to, iż nieuprawnione osoby nie są w stanie przesunąć ich choćby o centymetr. Z tego też powodu, jeśli w okolicy często zdarzają się akty wandalizmu, zdecydowanie bezpieczniej jest postawić na przytwierdzony do podłoża wariant.

Z jakich rozwiązań korzysta doświadczony producent elementów betonowych?

Wieloletnie doświadczenie, jakim pochwalić może się profesjonalny producent elementów betonowych, najczęściej posiada swoje odzwierciedlenie w zróżnicowanym pod kątem wyglądu asortymencie rozwiązań. Dzięki świetnie rozwiniętemu zapleczu techniczno-produkcyjnemu łatwo wyprodukować można słupki parkingowe w kilkudziesięciu kształtach i kolorach. Pomimo tego, iż nie pełnią one na pierwszy rzut oka zbyt istotnej funkcji, to w rzeczywistości sytuacja wygląda nieco inaczej. Dopasowane estetyką do pobliskiego otoczenia elementy z betonu to świetny sposób na poprawienie wizerunku przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych klientów. Betonowe słupki parkingowe wykorzystać można do wyznaczenia miejsc parkingowych oraz zabezpieczenia terenu parkingu przed wjeżdżającymi lub wyjeżdżającymi w nieodpowiednich miejscach kierowcami. Jeżeli są one wykonane ze zbrojonego stalą betonu wysokiej klasy, nie trzeba martwić się o ich trwałość czy wytrzymałość w perspektywie kilkudziesięciu lat. Warto wspomnieć też, iż dzięki możliwości zamontowania opcjonalnych uchwytów na łańcuchy, słupki parkingowe mogą zamienić się również w niskie ogrodzenie.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *