Medycyna i zdrowie

Profesjonalny masaż

Masaż znany był już w starożytności, gdzie stanowił naturalną metodę leczenia. Sam Hipokrates zalecał codzienny masaż w celu utrzymania ciała w dobrym zdrowiu i kondycji. Szkoła Hipokratesa nacechowana była troską o zdrowie chorego, dlatego stworzył pierwsze opisy dotyczące ćwiczeń fizycznych jako zabiegów leczniczych. Masaż był częścią jego zrewolucjonizowanej medycyny, dlatego stosował go w leczeniu różnych chorób w celu osiągnięcia równowagi, likwidacji napięć, a także poprawę samopoczucia.

Masaż Łódź przede wszystkim ma na celu wprowadzenie masowanej osoby w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Jednak dzięki oddziaływaniu bodźcami na tkanki naszego organizmu, posiada właściwości prozdrowotne, dlatego znajduje zastosowanie w leczeniu i rehabilitacji osób z problemami ortopedycznymi, neurologicznymi, a nawet ginekologicznymi.

Profesjonalny masaż

Masaż, to tak naprawdę usługa medyczna, dlatego profesjonalny masaż powinien być przeprowadzany przez fizjoterapeutę, a nie masażystę. Bowiem tylko fizjoterapeuta posiada wiedzę w zakresie urazów, kontuzji, czy chorób mięśni, którą zdobył w trakcie nauki. Dzięki kompletnej wiedzy medycznej, w przeciwieństwie do masażysty, potrafi znaleźć przyczynę bólu i ją wyeliminować.

Rodzaje masaży:

  • Klasyczny – posiada właściwości zdrowotne oraz relaksacyjne. W ramach tej metody masażu, fizjoterapeuci włączają różne techniki w celu zaspokojenia potrzeb klienta. Ma na celu poprawę krążenia, zmniejszenie napięcia mięśni, a przede wszystkim zapewnienie odprężenia.
  • Relaksacyjny – masaż oddziaływuje na strefę psychosomatyczną, poprawia komfort fizyczny i pozwala się wyciszyć. Wzmaga produkcję endorfin, uspokaja i likwiduje ogólne napięcie. Pozwala przezwyciężyć przemęczenie, bezsenność, bóle głowy depresję, a także niweluje dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego.
  • Leczniczy – ma na celu rozluźnienie układu mięśniowo-kostnego, poprawę krążenia, przynosi ulgę i odprężenie, a wszystko dzięki odpowiednio dobranej przez fizjoterapeutę metodzie, która dostosowana jest do potrzeb klienta.
  • Limfatyczny – umiejętnie wykonany drenaż limfatyczny pobudza krążenie limfy oraz krwi. Pomaga ujędrnić skórę, zlikwidować cellulit, oraz skutecznie pozbyć się obrzęków.
  • Twarzy – wykonywany systematycznie poprawia ukrwienie skóry, co znacznie poprawia jej koloryt, ujędrnia ją i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Masaż twarzy, podobnie jak pozostałe, działa kojąco i relaksacyjnie.

     Regularne poddawanie się masażom przynosi szereg korzyści dla całego organizmu.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *