Medycyna i zdrowie

Jakie korzyści dla Twojego organizmu oferuje fala uderzeniowa?

Fale uderzeniowe, stosowane jako zabieg fizjoterapeutyczny, mogą zmniejszyć ból i przywrócić mobilność po chorobie, schorzeniu lub trwałym urazie. Terapia falą uderzeniową wykorzystuje falę akustyczną, która jest pulsowana z częstotliwością o wysokiej energii, bezpośrednio do bolesnego lub dotkniętego obszaru.

Chociaż ewoluowała, terapia falą uderzeniową została po raz pierwszy wprowadzona ponad 20 lat temu jako zabieg medyczny mający na celu wyeliminowanie kamieni nerkowych bez powodowania szkody dla skóry. Dzięki technologii i innowacji, wykorzystanie fal uderzeniowych zostało rozszerzone na inne terapie i zabiegi, zwłaszcza te dotyczące interwencji mięśniowo-szkieletowych.

Fala uderzeniowa na ból mięśni

Ból mięśniowo-szkieletowy dotyka kości, mięśni, więzadeł, ścięgien, nerwów i naczyń krwionośnych. Ból może być ostry (o szybkim początku) lub przewlekły (długotrwały), który może być miejscowy lub rozległy, wspólnym rodzajem bólu mięśniowo-szkieletowego, którego wielu z nas może doświadczyć jest ból dolnej części pleców. Z wykorzystaniem terapii falą uderzeniową, można poradzić sobie z bólem mięśniowo-szkieletowym jako całości, co zwraca większe stopy uzdrowienia niż z zabiegów, które mogą koncentrować się tylko na jednym konkretnym elemencie.

Jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych lub stosowania silnych środków przeciwbólowych, terapia falą uderzeniową w naturalny sposób promuje regenerację kości, więzadeł, ścięgien i innych tkanek miękkich w wybranym obszarze. Dzięki temu terapia falą uderzeniową ma na celu zmniejszenie bólu i obrzęku, zwiększenie napięcia mięśni i przepływu krwi, przy jednoczesnym promowaniu wytwarzania komórek i mobilności.

Jakie są korzyści z terapii falą uderzeniową?

Poza oczywistymi i zdumiewającymi korzyściami fizycznymi, o których wspomnieliśmy wcześniej, istnieją inne korzyści płynące z terapii falą uderzeniową, które należy rozważyć.

Szybko i łatwo

Zazwyczaj sesja leczenia falą uderzeniową trwa od 15 do 20 minut, w tym czasie emitowanych jest średnio 2500-3000 uderzeń.

Mały dyskomfort

Chociaż większość pacjentów nie skarży się na ból lub dyskomfort, próg bólu każdego człowieka jest różny i zależy również od poziomu urazu. W razie potrzeby zakres może być dostosowany w trakcie trwania kursu do potrzeb.

Mniejsze ryzyko

Każda terapia, operacja czy leki niosą ze sobą ryzyko, ale terapia falą uderzeniową jest skutecznym zabiegiem, który niesie ze sobą minimalne ryzyko dla biorcy. Jest nieinwazyjna i nie wpływa na przepisane leki. Pragniesz więcej informacji? Odwiedź uderzeniowafala.pl – fala uderzeniowa Łódź

Mniej sesji

W przeciwieństwie do niektórych innych terapii, ze względu na swoją intensywność i dokładność, wielu odbiorców odczuwa korzyści z pierwszych kilku sesji. W zależności od ciężkości urazu; po wstępnej ocenie i wskazaniu reakcji tkanek, będziemy w stanie dać Ci wskazówkę, ile sesji możesz potrzebować.

 

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *