Budownictwo i architektura

Ile kosztuje wywóz gruzu w 2022 roku?

Wywóz gruzu przez wyspecjalizowaną firmę to prosty, bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się odpadów rozbiórkowych, budowlanych i poremontowych. Dowiedz się, ile kosztuje ta usługa w 2022 roku.

Od czego zależy cena wywozu gruzu?

Koszt wywozu gruzu zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest ilość zgromadzonych odpadów do wywiezienia. W większości przypadków na cenę wpływa pojemność podstawionego kontenera. W przeliczeniu na 1 m3 koszt będzie uzależniony od rozmiarów pojemników. Najmniejsze z nich liczą poniżej 2 m3, a największe – nawet kilkadziesiąt m3. Im większy kontener zamówisz, tym cena za 1 m3 będzie korzystniejsza.

Drugi czynnik wpływający na cenę usługi to rodzaj użytego kontenera. Koszty muldy gruzowej, kontenera otwartego na gruz, zamkniętego na gruz, z burtą boczną oraz pojemnika gruzowego dużego i niskiego różnią się od siebie. Ostatnim ważnym aspektem wpływającym na cenę wywozu jest rodzaj odpadów przeznaczonych do wywózki.

Cena wywozu gruzu

Koszt wywozu odpadów poremontowych i budowlanych zależy również od regionu kraju, w którym zostanie zrealizowana usługa. W mniejszych miejscowościach jest zazwyczaj taniej, z kolei w dużych miastach za wywóz gruzu zapłacisz więcej. Na przykład, w przypadku Poznania, cena wywozu gruzu czystego i gruzu mieszanego w kontenerze o wielkości 6 m3 wynosi średnio 1300-1430 zł brutto. Z kolei wynajem kontenera 10 m3 wraz z wywozem gruzu wynosi średnio 1510-1650 zł brutto.

Pamiętaj przy tym, że wrzucanie i składowanie odpadów w nieodpowiednich miejscach grozi otrzymaniem mandatu karnego. Dlatego też tak ważne jest prawidłowe i legalne pozbycie się śmieci poremontowych i budowlanych. Możesz to zrobić samodzielnie, wywożąc je do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK-u), które znajdują się w każdym większym mieście. Metoda ta wymaga jednak posiadania odpowiednio dużego kontenera oraz dysponowania pojazdem, który przewiezie ładunek. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej, wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy.

Poznaj cenę wywozu gruzu

Chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie kosztuje wywóz gruzu Poznań? Jest to miasto, w którym działa wiele firm świadczących tego rodzaju usługi, dlatego wybór najlepszej z nich, a jednocześnie zapewniającej atrakcyjne ceny nie jest prosty. Dlatego z pomocą przychodzi serwis Smieci.eu. Wystarczy, że wypełnisz w nim krótkie zapytanie o wywóz odpadów budowlanych Poznań, ale możesz też wskazać okoliczne miejscowości, podając najważniejsze informacje dotyczące m.in. ilości odpadów i terminu realizacji usługi. Następnie specjaliści z portalu znajdą dla Ciebie najlepszego przewoźnika i dołożą wszelkich starań, aby usługa została wykonana prawidłowo.

Szukając dla Ciebie odpowiedniego wykonawcy, specjaliści wezmą pod uwagę m.in. koszt realizacji zlecenia. Serwis współpracuje z wieloma doświadczonymi podmiotami z całej Polski, dzięki temu może zagwarantować, że poziom cenowy usług nie zawiedzie Twoich oczekiwań.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *