Biznes i finanse

Z serii import usług – świat Fintech

Większość światowych inwestycji kapitału wysokiego ryzyka w fintech koncentruje się w Chinach i Stanach Zjednoczonych, a następnie w Wielkiej Brytanii. Głównymi czynnikami tworzącymi te rankingi są wielkość i cechy rynków B2C tych krajów, a także pozycja poszczególnych krajów jako globalnych centrów finansowych.

Na przykład w Chinach z populacją 1,3 miliarda oraz w USA z populacją 300 milionów i zróżnicowanymi klasami społeczno-ekonomicznymi sektor biznesowy B2C jest szeroki, a jego rynek ogromny. Ze względu na własne problemy finansowe kraje te są popularnymi kierunkami inwestycji. Co więcej, kraje te mają tę zaletę, że posiadają światowe centra finansowe, takie jak Nowy Jork, Hongkong i Singapur.

Popyt na technologię finansową

Z drugiej strony, pomimo korzystnego otoczenia na rynku B2C z populacją wynoszącą 130 milionów, solidna, ale sztywna infrastruktura finansowa Japonii (tj. bankomaty i bankowe systemy informatyczne) oznacza, że inwestorzy venture capital nie mogą oczekiwać szybkiego zwrotu z inwestycji. Trudno jest przyciągnąć inwestorów do takich stów zwrotu, a rozwój nowego biznesu finansowego zwykle pozostaje w tyle za innymi krajami.

Poznaj FIntech w Polsce: płatności PZU

Według wielu porównanych źródeł, we wrześniu 2021 r. branża fintech odnotowała znaczny wzrost na całym świecie. Fintech odnosi się do wykorzystania technologii do świadczenia usług finansowych. Obejmuje to szeroki zakres działań, w tym płatności digital, pożyczki online, blockchain i kryptowaluty, automatykę doradczą, insurtech i wiele więcej.

Czynniki decyzyjne

Popyt konsumencki na usługi Fintech. Ludzie w różnych krajach coraz częściej korzystają z cyfrowych usług finansowych ze względu na wygodę, dostępność i przyjazne dla użytkownika interfejsy oferowane przez firmy fintech. UX jest w tej branży niezwykle ważnym aspektem. Inwestycje i finansowanie w ten sektor – startupy Fintech łatwo pozyskiwały inwestycje ze strony inwestorów venture capital, firm private equity i uznanych instytucji finansowych. Ten napływ kapitału napędzał innowacje i rozwój i dzieje sią tak do dziś w wielu krajach. Dodatkowo, wsparcie regulacyjne ze strony rządów i ich organów ma tutaj ogromny wpływ na rozwój sektora. Wsparcie wykazane dla fintech to jedne z większych. Rządy tworzą ramy i regulacje mające na celu wspieranie i przede wszystkim zabezpieczenie innowacji przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony konsumentów.

Analiza czynników rynkowych i metryk

Sektor Fintech inwestuje w nowoczesne technologie, które pozwolą na szybkie i zarazem precyzyjne skalowanie. Usługi SEO dla różnych branż gwarantują unikalny sukces poprzez docieranie do użytkowników o precyzyjnych intencjach. Wyzywającym sektorem są np. apteki: https://frontrow.com.pl/seo-performance/pozycjonowanie-aptek-internetowych/

Podobnie jak w przypadku Fintech, mają one mnóstwo restrykcji dot. wsparcia marketingowego w poszczególnych kanałach. Digital marketing z odpowiednio dobranymi technikami może pomóc niejednej firmie. Analiza czynników rynkowych to core działań w przypadku technologii.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *